Helios v tretji četrtini nadigral Ilirijo

RTV Slovenija pred 29 dnevi  |  T. J.

Košarkarji Heliosa so se utrdili na drugem mestu Lige Nova KBM, potem ko so prvega zasledovalca na lestvici, Ilirijo, na domačem parketu ugnali s 95:84.

Ljubljančani so klonili četrtič na zadnjih petih tekmah. V prvem polčasu so držali korak z Domžalčani. Dve točki so gostitelji vodili ob odmoru, potem pa so odlično odigrali tretjo četrtino, ki so jo dobili s 23:12. Odprli so jo s serijo 6:0, gostje pa so prvi koš v drugem delu dali šele v četrti minuti. Takoj zatem je Perttu Blomgren s trojko zadel za prvo dvomestno prednost. Razlika je v tretji četrtini narasla na 16 točk, po uspešnem metu Roka Nemaniča izza črte