Anže Kopitar bo desetič igral v končnici

RTV Slovenija pred 28 dnevi  |  R. K.

Z zmago nad Calgaryjem s 4:1 so si hokejisti Los Angelesa tretjič zapored zagotovili nastop v končnici Lige NHL. Lani in predlani jih je v prvem krogu izločil Edmonton, ki je najverjetnejši tekmec tudi letos.

Anže Kopitar je v prepričljivi zmagi vknjižil dve podaji. Med podajalce se je vpisal pri golu Kevina Fiale ob številčni premoči v sedmi in drugem zadetku Viktorja Arvidssona v 57. minuti. Švedski veteran je v tej sezoni zaradi poškodb odigral zgolj 15 tekem. Kralji so na polovici srečanja vodili s 3:0 in prednost zanesljivo obdržali do konca. Vratar Cam Talbot je zaustavil 23 strelov. Nedotaknjeno mrežo mu je preprečil Jonathan Huberdeau v 49. minuti. Los Angeles