Helios v zadnji četrtini dotolkel Krko

RTV Slovenija 11.01.2023  |  D. S.

Košarkarji Heliosa so se igralcem Krke oddolžili za poraz v državnem prvenstvu. Dobili so prvo četrtfinalno tekmo pokalnega tekmovanja, rezultat je bil 74:82.

Novomeščani so povedli s 13:4, po minuti odmora pa so Domžalčani s serijo 0:9 izenačili (13:13) in prvo četrtino končali s točko prednosti (18:19). Krka je v drugi četrtini znova povedla, na odmor je odšla z 12 točkami prednosti (41:29). Pet minut je Helios potreboval za prevzem vodstva v tretji četrtini (45:47), v odločilno četrtino pa je vstopil s +4 (56:60). Zadnjo četrtino so gostje začeli z delnim izidom 0:6 za +10 (56:66). Prednosti niso več izpustili iz rok.