Lampičeva s petim mestom izenačila najboljšo uvrstitev med biatlonkami

24ur 19.01.2023

Italijanka Dorothea Wierer je zmagovalka sprinterske preizkušnje svetovnega pokala za biatlonke v italijanski Anterselvi. Najboljša Slovenka je bila Anamarija Lampič, ki je z dvema zgrešenima streloma končala na petem mestu in je tako izenačila svojo doslej najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu, peta je bila tudi na sprintu v Hochfilznu.

Anamarija Lampič je bila po prvem streljanju 21., po drugem deseta, obakrat je zgrešila po enkrat. V zadnjem tekaškem delu pa je precej pridobila in je v cilj s startno številko 27 pritekla kot tretja. A sta jo nato prehiteli še Norvežanka Marte Oslbu Roeiseland in Francozinja Chloe Chevalier. Na koncu je za zmagovalko Dorotheo Wierer zaostala za 18,4 sekunde. Chevalierjeva je bila blizu zmagi, nazadnje pa je za Italijanko zaostala le 2,8 sekunde. Vse prve tri, na