Anamarija Lampič z imenitnim tekom v Antholzu izenačila izid kariere

RTV Slovenija 19.01.2023  |  R. K., T. J.

Anamarija Lampič je bila na sprintu biatlonk v Antholzu znova razred zase v teku. Dobro je svoje delo opravila tudi na strelišču. Po dveh kazenskih krogih je zasedla peto mesto in ponovila rezultat z debija v Hochfilznu.

Na obeh streljanjih je bila po enkrat nenatančna – leže je zgrešila petega, stoje pa prvega –, znova pa je bila daleč najhitrejša v smučini. Tako je tudi po tem, ko je opravila z drugim strelskim nastopom, pridobila še nekaj dragocenih sekund. Predtem je bila 21. po prvem streljanju, drugo pa je zapustila na desetem mestu. Še drugič po prehodu iz smučarskega teka v biatlon je 27-letna športnica iz Valburge v svetovnem pokalu sprintersko tekmo končala na petem