Kilde do smukaške zmage v Kitzbühelu, Čater in Hrobat do novih točk

Primorske 21.01.2023

Norvežan Aleksander Aamodt Kilde je zmagal na smuku za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kitzbühelu, le dan po razočaranju s 16. mestom na smuku na Streifu.

Na drugo in tretje mesto sta se zavihtela veterana, 42-letni Johan Clarey iz Francije in 34-letni Američan Travis Ganong. Slovenca Martin Čater in Miha Hrobat sta končala na 26. in 30. mestu. KITZBÜHEL > V slabih razmerah s sneženjem se je na progi, ki je ena izmed najzahtevnejših v svetovnem pokalu, najbolje znašel predstavnik neustrašnih Vikingov. Aleksander Aamodt Kilde je sestavil samozavestno, skoraj brezhibno vožnjo in slavil s 67 stotinkami sekunde prednosti