Kilde do prestižne zmage v Kitzbühelu, drobtinice za Slovenca

SiolNET 21.01.2023  |  A. T. K., J. L., Pe. M.

Norvežan Aleksander Aamodt Kilde je odlično opravil s progo Streif v Kitzbühelu in se veselil nove zmage. Miha Hrobat, ki je v petek izkoristil dobre razmere in s sedmim mestom poskrbel za uspeh kariere, je bil v soboto slabše razpoložen in je za las osvojil eno točko, saj je končal na 30. mestu. Njegov zaostanek za zmagovalcem je znašal 3:28. Štiri desetinke je bil hitrejši Martin Čater, ki je bil na koncu na 26. mestu.

Sportal Noro dogajanje v Kitzbühelu! Hrobat do uspeha kariere. Alpski smučarji so zbrani v Kitzbühelu, ki je ta konec tedna že gostil dva smuka. Po petkovem nepričakovanem razpletu so bile v soboto bolj enakovredne razmere. Smuk je bil zaradi slabše vidljivosti težak. Aleksander Aamodt Kilde je suvereno opravil s progo in na velik način prišel do zmage na prestižni progi. Drugega mesta se je veselil Francoz Johan Clarey, tretji pa je bil Američan Travis Ganong. Za