Klavrna Olimpija je pred očmi legende izgubila za krepkih 22 točk

24ur 29.01.2023

Cedevita Olimpija je po dveh zaporednih porazih v gosteh proti Budućnosti v domačih Stožicah lovila 13. zmago v regionalni ligi ABA. A tekmo ni zaznamovala zgolj želja po vrnitvi na zmagovita pota, ampak predvsem slovesnost med glavnim odmorom, v času katerega je ljubljanski klub upokojil dres velikana slovenske košarke, Dušana Hauptmana. Ljubljančani so na polčas odšli z zaostankom 28:35. Po treh četrtinah so Ljubljančani zaostajali že za 16 točk (50:66). Tekma se je zaključila s četrtim zaporednim

Moštvi sta tekmo začeli na četrtem in petem mestu v ligi ABA. Ljubljančani so po odigrani tekmi manj zbrali dve zmagi več in so bili favoriti kljub slabemu vzdušju v klubu, ki se zadnje čase manifestira predvsem s pesimističnimi izjavami trenerja Jurice Golemca. Prva tekma med moštvoma je v Morači pripadla domačinom, ki so Ljubljančanom pobegnili šele v zadnji četrtini in na koncu zmagali 80:74. Takrat so Zmaji v Črno goro odpotovali v oslabljeni zasedbi, v nedeljo