Tampa z 12. zaporedno domačo zmago do klubskega rekorda

RTV Slovenija 29.01.2023  |  T. O.

Los Angeles je po treh zaporednih zmagah v Ligi NHL doživel poraz. S 5:2 je bila boljša Tampa Bay. Kapetan gostov Anže Kopitar v 21 minutah igre ni dosegel nobene točke, sprožil je en strel na vrata tekmecev.

Tampa, trenutna podprvakinja prvenstva, je z dvanajsto zaporedno domačo zmago poskrbela za klubski rekord. Nick Perbix je imel tri podaje, vratarja Andreja Vasilevskija, ki je ustavil 26 strelov kraljev, pa sta premagala le Jaret Anderson-Dolan in Phillip Danault. Jonathan Quick je v vratih LA-ja zbral 20 obramb. "Naredili smo tri, štiri napake v obrambi v uvodni tretjini in plošček je potem končal v naši mreži. Napake se dogajajo, ampak tokrat so jih tekmeci