Odličen večer Kopitarja, a Kralji zapravili visoko vodstvo

RTV Slovenija 01.02.2023  |  S. J.

Hokejisti Los Angelesa so zadnjo tretjino na gostovanju pri Carolini začeli z na videz varnim vodstvom s 4:1, na koncu pa izgubili v podaljšku s 5:4. Odločilni gol je v 65. minuti dosegel Sebastian Aho.

Kralji so vse štiri zadetke dosegli v srednji tretjini, kjer je prevladoval Anže Kopitar. Kapetan je podal za izenačenje na 1:1 in vodstvo s 3:1, v 35. minuti pa se je še sam vpisal med strelce. A Carolini je v zadnji tretjini uspelo zabiti tri gole, v podaljšku pa je bil natančen še Sebastian Aho, ki je tako niz zaporednih tekem z vsaj enim golom podaljšal na pet. "Čestitke mojim igralcem, da se niso predali. Nismo igrali prav dobro, a fantje so vztrajali in to je