Izjemne Slovenke do novega odličja, boljše samo Japonke

SiolNET 05.02.2023  |  A. T. K.

Ajda Košnjek, Nika Vetrih, Taja Bodlaj in Nika Prevc so na ekipni tekmi smučark skakalk na mladinskem svetovnem prvenstvu v Kanadi osvojile srebrno medaljo (785,5 točke). V Whistlerju je bila boljša s slabimi 20 točkami prednosti le Japonska (805,3), tretja je bila Nemčija (725,6).

Tekmo je za slovenski tabor dobro odprla Ajda Košnjek s 85,5 metra in drugim mestom, še boljša je bila nato Nika Vetrih, ki je s 87 metri naše popeljala v vodstvo. Žal je nato slabše skočila Taja Bodlaj, 74 metrov, in Japonke so znova skočile pred naše skakalke. Tako je bilo tudi po skoku Nike Prevc, ki je pristala pri 84,5 metra, Japonke pa so po prvi seriji vodile s prednostjo slabih petih točk. V finalu je Košnjekova skočila odlično − 94,5 metra, in naše so bile