Nov uspeh mladega rodu slovenskih skakalcev: na ekipni tekmi do brona

SiolNET 05.02.2023  |  A. T. K.

Z mladinskega svetovnega prvenstva v nordijskih športih v Whistlerju v Kanadi spet prihajajo lepe novice. Slovenski skakalci so na ekipni tekmi osvojili bron. Taj Ekart, Rok Masle, Gorazd Završnik in Maksim Bartolj so zbrali 925,8 točke in zaostali le za Avstrijo (972,5) in Poljsko (966,7).

Slovenska četverica (Taj Ekart, Rok Masle, Gorazd Završnik in Maksim Bartolj) je bila po prvi seriji četrta, nato pa v dvoboju za stopničke v finalu za pet točk prehitela Finsko. Za Slovenijo je začel Taj Ekart, ki je s 93.5 metri naše popeljal na četrto mesto. Odličen je bil nato Rok Masle s 102.5 metri, slabši skok pa je nato naredil Gorazd Završnik z 88.5 metri, naše pa je na četrtem mestu po prvi seriji utrdil Maksim Bartolj s 96.5 metri. Ekart je v finalu