Brata Čepon poskrbela za zmago nad Vorarlbergom

RTV Slovenija 19.02.2023  |  M. L.

Hokejisti SŽ Olimpije so dobili obračun ekip z dna lestvice Lige IceHL. V 50. krogu so odnesli tri točke iz Feldkircha, Vorarlberg je izgubil z 2:3. Zmaji tako zelo verjetno rednega dela ne bodo končali na zadnjem mestu.

Zmaji so se znašli v zaostanku, potem ko je nizozemski napadalec Guus van Nes z močnim strelom pod prečko v šesti minuti matiral vratarja Žana Usa in poskrbel za zgodnje vodstvo. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Joona Erving, ki je v prvi tretjini zadel prečko. A zmaji so se vrnili, za preobrat pa sta poskrbela brata Čepon. Kristjan Čepon je najprej v 26. minuti izkoristil lepo podajo Ervinga ter izid izenačil. Njegov brat Mark Čepon se je dobro znašel in