Messi v trilerju zadetkov PSG-ju zmago prinesel v 95. minuti

RTV Slovenija 19.02.2023  |  S. J.

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v derbiju 24. kroga francoskega prvenstva premagali Lille s 4:3. Odločilni gol za Parižane je v 95. minuti dosegel Lionel Messi.

Gostitelji so dobro začeli tekmo, po podaji Neymarja je v 11. minuti zadel Kylian Mbappe. Brazilec je bil avtor drugega zadetka domačih, v 17. minuti mu je podal Vitinha. Gosti so se hitro vrnili v igro, v 24. minuti je za 2:1 poskrbel Bafode Diakite. Jonathan David je izenačil za Lille v 58. minuti z bele pike, dosegel je svoj 15. gol v sezoni in se pridružil Folarinu Balogunu iz Reimsa na vrhu strelske lestvice. Njegov soigralec Jonathan Bamba je v 59. minuti