Radomljani z zmago v Kopru pobegnili z zadnjega mesta, Mura proti Taboru po 0:2 do točke

RTV Slovenija 21.02.2023  |  To. G., R. K., M. R.

Nogometaši Radomelj so na uvodni tekmi 23. kroga Prve lige na Bonifiki z 2:1 presenetili Koper. Oba zadetka za prvo zmago po koncu julija je dosegel Ester Sokler. Mura in Tabor Sežana sta se na Fazaneriji razšla z 2:2, potem ko so gostje že vodili z 0:2.

Ključen trenutek tekme v Kopru se je zgodil v 25. minuti, ko so gostitelji ostali na igrišču z desetimi možmi. Omar Correia je takrat zaradi prekrška dobil še drugi rumeni karton in posledično rdečega. Sokler je prvi gol dosegel tik pred koncem prvega polčasa. Hudo napako je naredil Rudi Požeg Vancaš, ki je podal žogo proti Maju Mittendorferju, a jo je prestregel Sokler. 23-letni napadalec je prišel sam pred Adnana Golubovića in popeljal goste v vodstvo. Na začetku