Krüger v Planici do druge zlate medalje

RTV Slovenija 01.03.2023  |  S. J.

Norveški smučarski tekač Simen Hegstad Krüger drugič v Planici proslavlja naslov svetovnega prvaka. Po skiatlonu je bil najboljši tudi na 15 km v prosti tehniki.

Omenjena kategorija je spet minila v znamenju Norvežanov. Na drugem mestu je Harald Oestberg Amundsen zaostal le 5,3 sekunde, tretji je bil branilec naslova Hans Christer Holund, ki je zaostal 24,6 sekunde. Na četrtem mestu je končal Norvežan Johannes Hoessflot Klaebo, ki je ostal brez medalje – tokrat se mu je zmagovalni oder izmuznil za devet desetink sekunde. Klaebo ostaja pri treh osvojenih medaljah v Planici: dve zlati in srebrna. Norveško premoč je s šestim