Arsenal dobil gol s polovice igrišča, izpadel po enajstmetrovkah

SiolNET 16.03.2023  |  R. P., M. P.

Manchester United, ki je prvo tekmo osmine finala evropske lige dobil s 4:1, je zlahka potrdil napredovanje. Španski Betis je na povratni tekmi premagal z 1:0. S 7:1 oziroma skupnim izidom 8:2 nad Šahtarjem iz Donecka si je četrtfinale priboril Feyenoord. Vlogo favorita je upravičil Juventus, ki je na povratni tekmi Freiburg premagal z 2:0 in napredoval s 3:0. Med osem sta se uvrstila tudi Bayer Leverkusen in AS Roma. Izpadla pa sta Union Berlin in Arsenal. Zadnjega je po enajstmetrovkah izločil Sporting.

Liga Europa, osmina finala (prve tekme) Aaron Ramsdale Foto: Reuters Vodilno moštvo angleške premier lige Arsenal je gostilo Sporting. Prva tekma se je končala s 3:3. Granit Xhaka je za vodstvo topničarjev zadel že v 19. minuti. Domači so v nadaljevanju še štirikrat streljali v okvir vrat, a gola nikakor niso mogli dati. So ga pa nato dobili v 62. minuti. In to kakšnega! Pedro Goncalves je streljal s skoraj polovice igrišče, ko je videl, da vratar Arsenala Aaron