Manchester City spet bliže Arsenalu, golijada Liverpoola

SiolNET 14.04.2023  |  M. P., Š. L., STA

Manchester City je v 31. krogu premier lige s 3:1 ugnal Leicester. Arsenal je z goloma Gabriela Jesusa in Martina Odegaarda z 2:0 vodil že po desetih minutah, a na koncu v londonskem dvoboju z West Hamom osvojil le točko (2:2). City s tekmo manj zdaj zaostaja štiri točke. Aston Villa je v soboto s 3:0 razorožila tretji Newcastle, ki je klonil šele četrtič v sezoni. Poraz so doživeli nogometaši Chelseaja, ki so morali z 1:2 priznati premoč Brightonu, brez točk pa so ostali tudi nogometaši Tottenhama.

Sportal Anfield ostaja zakleta trdnjava za Arsenal, tekmo zaznamoval incident Nogometaši Manchester Cityja še naprej dihajo za ovratnik vodilnemu Arsenalu. Sinjemodri so tokrat vprašanje o zmagovalcu proti Leicesterju, ki se bori za obstanek, pravzaprav razrešili že v prvih 25 minutah, ko so po zadetku Johna Stonesa in dveh golih Erlinga Haalanda (enega je dosegel iz 11-m) vodili že s 3:0. Norvežan je v tej sezoni premier lige že pri neverjetnih 32 golih. Častni