Spodrsljaji velikanov, na koncu Juventusa, Udinese drsi po lestvici

SiolNET 14.04.2023  |  M. P.

V italijanski serie A, ki ima kar tri ekipe v četrtfinalu lige prvakov, je Milan v 30. krogu le remiziral z Bologno (1:1). S točko je tekmo z Verono končal tudi vodilni Napoli (0:0), ki je tako drugo tekmo zapored ostal brez zmage. Napoli je v italijanskem prvenstvu izgubil dve od zadnjih šestih tekem (skupaj v celotni sezoni le tri). Še slabše jo je odnesel Inter, pri katerem je vratar Samir Handanović sedel na klopi, saj je z 0:1 klonil proti Monzi. Za konec kroga je izgubil še Juventus, drugič zapored.

Sportal Lazio ugnal Juventus. Lovrić v polno, Roma že tretja. Na prvi sobotni tekmi sta se Bologna in Milan razšla z remijem (1:1). Za Bologno je že v prvi minuti oziroma le po 33 sekundah srečanja za sanjski uvod zadel Nicola Sansone. V 40. minuti je nato na 1:1 poravnal Tommaso Pobega, s tem pa postavil tudi končni izid srečanja. Milančani, ki so med tednom naredili korak proti polfinalu lige prvakov, so si zagotovo želeli več, a so se morali na koncu zadovoljiti