Sanjski večer za Los Angeles in Miami

RTV Slovenija 17.04.2023  |  R. K.

Po mirnem prvem večeru je drugi prinesel tri zmage nižje postavljenih ekip. Padel je prvi nosilec Vzhoda Milwaukee. Na Zahodu so Clippersi ugnali Phoenix, Lakersi pa druge nosilce iz Memphisa. Vlogo favorita je upravičil le Denver.

Junak tekme v Milwaukeeju (130:117) je bil Jimmy Butler, ki je 35 točkam (met 15/27) dodal še 11 podaj. Miamiju je pot do zmage močno olajšala poškodba Janisa Andetokumba, ki je moral po poškodbi hrbta zapustiti igro že ob koncu prve četrtine. Grk je nerodno pristal po prodoru in prekršku Kevina Lova. Izvajal je proste mete, dve minuti in pol pozneje pa je odšel v slačilnico. Na začetku druge četrtine se je vrnil na parket, toda le za kratek čas. Že pred polčasom