Prvaki NHL poravnali razmerje moči

Dnevnik 21.04.2023  |  STA STA

Po presenetljivem uvodnem porazu hokejistov Colorado Avalanche na uvodni tekmi končnice severnoameriške lige NHL proti Seattle Kraken so na drugi tekmi prvaki zmagali s 3:2 in poravnali razmerje moči na 1:1.

Na vzhodu pa so si prednost dveh zmag priigrali New York Rangers, ki so na gostujočem ledu proti New Jersey Devils povedli z 2:0. V Denverju so sicer bolje tekmo začeli gosti iz Seattla in povedli z 2:0, toda gostitelji so v drugi tretjini z dvema goloma v razmaku 48 sekund izenačili tekmo. Zmagoviti gol je za branilce naslova v zadnji tretjini dosegel Devon Toews. Dvoboj na štiri zmage se zdaj seli v Seattle. Tudi drugi dvoboj večera na zahodu med Vegas Golden