Udarci pod pasom: Harden izključen, Embiid pa ne

RTV Slovenija 21.04.2023  |  To. G.

Na domačem parketu so prvaki strnili vrste in Golden State je s 114:97 premagal Sacramento in izid znižal na 1:2. Philadelphia je s 102:97 ugnala Brookyln in vodi že s 3:0, odmevajo pa gostujoči udarci pod pasom in dve različni sodniški odločitvi.

V Brooklynu so bili Netsi blizu prve zmage nad 76ersi. V zadnji minuti je tehtnico na stran Philadelphie prevesil Tyrese Maxey, ki je 44 sekund pred iztekom rednega dela tekme ob izenačenem izidu zadel trojko. Zatem je Joel Embiid blokiral met, ki bi 8,8 sekunde pred koncem prinesel gostiteljem izenačenje. Ob tesnem razpletu v škodo Brooklyna zato še bolj odmevata dva podobna incidenta, a z različno sodniško odločitvijo. V tretji četrtini je bil izključen zvezdnik