Dortmundčani so se znesli nad Wolfsburgom, Bavarcem dihajo za ovratnik

SiolNET 06.05.2023  |  S. K., Š. L.

V nemškem nogometnem prvenstvu se nadaljuje loterija, ki bo odločila, kdo bo novi kralj bundeslige. Bayern, ki je v prejšnjem krogu po spodrsljaju Borussie Dortmund znova skočil na vrh, je tokrat v zadnji sobotni tekmi gostoval pri Wederju iz Bremna, z zmago (2:1) pa Dortmundčanom zbežal na štiri točke prednosti. Borussia se je v nedeljo znesla nad Wolfsburgom (6:0) in se vrnila v igro za naslov. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl pa je v soboto dosegel zmagoviti gol za Leipzig v derbiju za tretje

Nemško prvenstvo, 30. krog Nedelja, 7. maj: RB Leipzig Kevina Kampla bije srdit boj za ligo prvakov in je danes z zmago pri Freiburgu (1:0) naredil velik korak proti omenjenemu cilju. Prav nekdanji slovenski reprezentant je bil mož odločitve. Dvaintridesetletnik je tekmo sicer začel na klopi za rezervne igralce, v igro pa je vstopil v 53. minuti in dvajset minut kasneje dosegel edini zadetek na tekmi. Leipzigu je s tem omogočil skok na tretje mesto. Kevin Kampl je