Herlings z rekordno zmago, Pancar v drugi vožnji pokazal, kaj zmore

SiolNET 07.05.2023  |  Matej Podgoršek

Na obrobju Madrida je potekala šesta dirka svetovnega prvenstva v motokrosu. Edinemu Slovencu na dirki Janu Pancarju se prva vožnja v razredu MX2 ni posrečila. Bil je 16. Toliko boljši je bil v drugi, ki jo je končal na devetem mestu. Tako je osvojil 12. mesto. "Cilji so bili malo višji, a vseeno soliden konec tedna," je po dirki povedal za Sportal. V razredu MXGP je obe vožnji dobil Jeffrey Herlings in tako s 50 točkami osvojil grand prix. To je Nizozemčeva 102. zmaga v svetovnem prvenstvu.

Sportal Pancarju kvalifikacijski točki, Febvra odpeljali z reševalnim vozilom Jan Pancar Foto: Matej Podgoršek Dirkaška nedelja pri mestecu Arroyomolinos ob nakupovalno-zabavnem središču Xanadu se je opoldne začela s prvo vožnjo v razredu MX2, kjer nastopa 23-letni Jan Pancar. Na sobotni kvalifikacijski dirki je bil deveti, prvi nedeljski nastop pa se mu ni izšel po željah. Že štart ni bil najboljši, nato je v uvodnih minutah naredil še napako. In takrat je bila