Ne deveto štartno mesto ne tekmeci, nihče ne ustavi Verstappna

SiolNET 07.05.2023  |  M. P.

Zmagovalec VN Miamija, pete dirke sezone formule 1, je Max Verstappen (Red Bull). Pa je štartal z devetega mesta. Sergio Perez (Red Bull) si je s prvega štartnega mesta v uvodnem delu dirke privozil samo pet sekund prednosti in ekipni tekmec z drugačno taktiko izbire pnevmatik oziroma postanka ga je tako prehitel. Tretje mesto je še četrtič letos osvojil Fernando Alonso (Aston Martin).

Sportal Leclerc: To je nesprejemljivo Perez je športno čestital Verstappnu, ki je slavil tretjič letos. Foto: Reuters Max Verstappen (Red Bull) si je želel zmage na drugi izvedbi VN Miamija, a se je zavedal, da so z devetega štartnega mesta realne tudi stopničke. Pa je vseeno dosegel tretjo zmago letos in že 38. v karieri. Neverjetno, koliko hitrejši je bil od vseh tekmecev s trdimi gumami, s katerimi je začel dirko, in z njimi odpeljal kar 45 krogov. Prehiteval je