Avstralec do etapne zmage, Evenepoel Rogliču v sprintu odvzel še sekundo

SiolNET 08.05.2023  |  J. L., S. K.

Zmagovalec tretje etape 106. Dirke po Italiji je Avstralec Michael Matthews (Jayco AlUla), v rožnati majici vodilnega ostaja Belgijec Remco Evenepoel (Soudal - QuickStep), ki pa je deset kilometrov pred ciljem današnje 216 kilometrov dolge etape dobil leteči sprint in se od Primoža Rogliča (Jumbo-Visma) oddaljil še za eno sekundo. Zasavec je bil na letečem cilju namreč drugi in je pobral dve bonifikacijski sekundi. Roglič je bil danes sedmi v etapi, v skupnem seštevku pa je napredoval na tretje mesto.

Dirka po Italiji, 2. etapa Sportal Široka paleta idej in več projektov komentarji: 1 "Sem brez besed. Po vsem, kar sem prestal v zadnjih mesecih, in se zdaj vrnil z zmago … V tem trenutku mi res zmanjkuje besed," je v cilju 216 kilometrov dolge etape od Vasta do Melfija najprej povedal 32-letnik iz Canberre Michael Matthews. Tp je bila njegova jubilejna 40. profesionalna zmaga, prva na Giru po osmih letih. Svojo zadnjo zmago je slavil 16. julija lani na Dirki po