Risi od 2:0 do 2:6 s Čehi

Primorske 18.05.2023

RIGA > Slovenski hokejisti (v svetlejših dresih) so na svetovnem prvenstvu elitnega razreda na četrti tekmi vpisali še četrti poraz in ostajajo brez točke na zadnjem mestu skupine B.

Dvoboj s favorizirano Češko so odlično začeli, dobili prvo tretjino, držali rezultatsko pobudo tudi v drugi, nato pa potonili v tretjini za končnih 2:6 (2:0, 0:1, 0:5). Miha Verlič in Jan Urbas sta z goloma v 8. in 12. minuti privržence risov navdala z upanjem, da bi lahko danes iztržili pozitiven izid. Praktično do konca druge tretjine so Čehi zaman iskali gol priključka, ki so ga vendarle dosegli v 39. minuti in nato z zadetkoma v 44. in 46. minuti poskrbeli za