Kopitar: Zaslužili smo si srečo, a je tokrat vseeno nismo imeli

RTV Slovenija 19.05.2023  |  T. J.

Kljub porazu s 3:2 je bil slovenski selektor Matjaž Kopitar zadovoljen z borbenostjo svojih hokejistov. Rise zdaj na svetovnem prvenstvu čakata še dve tekmi, s katerima si bodo skušali zagotoviti obstanek med elito.

Slovenci so v Rigi izgubili pet tekem, toda na zadnjih dveh proti Latviji in Češki, proti kateri so celo vodili do 39. minute, pustili dober vtis. Hokejska sila je nato v zadnji četrtini napolnila slovensko mrežo in slavila s 6:2, gostiteljica turnirja pa je bila boljša s 3:2. Latvijci so trikrat izkoristili nekoliko več prostora, v zadnji tretjini pa so bili risi boljši, nevarnejši in imeli tudi več strelov, toda domača obramba je zdržala. "Latvija je drugačen