VELIKONJA ODLOČIL PRVOLIGAŠKI DVOBOJ: Novogoričani v kvalifikacije za obstanek med elito, Sežanci med drugoligaše (FOTO, VIDEO)

Regional 20.05.2023

Nogometaši Gorice so v zadnjem, 36. krogu Prve lige Telemach doma premagali Tabor iz Sežane z 1:0 (1:0).

Gorica je s tem osvojila končno deveto mesto in bo za obstanek med elito igrala dodatne kvalifikacije z Aluminijem. Tabor je končal na zadnjem, desetem mestu in se seli v drugo ligo. Zadnji krog letošnjega slovenskega nogometnega prvenstva sta odprli zadnjeuvrščeni moštvi na razpredelnici. Tako Gorica kot sežanski Tabor sta bila pred zadnjim dvobojem sezone izenačena na 24 točkah. Na papirju so bili pred dvobojem za deveto mesto v rahli prednosti gostitelji, saj bi