Švicarji porazili Kanadčane; Balti razbili Kazahe

RTV Slovenija 20.05.2023  |  S. J., To. G.

Na SP-ju elite v hokeju risi v soboto počivajo pred odločilnima tekmama v boju za obstanek. Švica je na derbiju dneva v Rigi s 3:2 porazila Kanado in je s popolnim izkupičkom naredila velik korak proti prvemu mestu v skupini B.

Dogajanje v Rigi se je začelo z zmago Češke, ki je ugnala Norveško z 2:0. Čehi so oba gola dosegli v uvodni tretjini, že sedmič na turnirju je zadel Domen Kubalik, ki je s skupno 11 točkami z naskokom najučinkovitejši hokejist SP-ja 2023. Na osrednji sobotni tekmi je Kanada povedla prek Tylerja Toffolija na sredi tekme, a še pred koncem 2. tretjine je Švici uspel preobrat. Najprej je bil natančen Nico Hischier, dobre tri minute zatem pa je odbitek v gol potisnil