Dortmund slavil pred tekmo, a po šokantnem razpletu je prvak Bayern!

SiolNET 26.05.2023  |  M. P.

Neverjeten razplet nemške bundeslige. Borussia Dortmund je imela pred zadnjim krogom dve točki prednosti pred Bayernom iz Münchna. Navijači so v Dortmundu slavili že pred tekmo z Mainzem, nato pa: v prvem polčasu so dobili dva gola in zapravili 11-metrovko, Bayern pa je povedel v Kölnu. V sodnikovem dodatku tekme je Borussia sicer izvlekla točko (2:2), a ji ni pomagala, saj je Bayern zmagal z 2:1 in ob enakem številu točk (71) enajstič zapored postal nemški prvak.

Po naslovu Bayern odpustil Kahna in Salihamidžića Le nekaj minut po koncu tekme, ki jim je prinesla naslov prvaka, pa je upravni odbor kluba odpustil direktorja kluba Oliverja Kahna in športnega direktorja Hasana Salihamidžića. Razlog, ker so kljub menjavi trenerja v ligi prvakov in nemškem pokalu izpadli že v četrtfinalu. Očitno pa tudi v zadnjem krogu bundeslige ni nihče zares verjel v preobrat. Navijači Borussie pred tekmo Foto: Reuters Borussia Dortmund in