Alvarez zagotovil zmago Cityju, Tottenham ugnal rdeče vrage

RTV Slovenija 19.08.2023  |  A. G.

Nogometaši Manchester Cityja so na derbiju 2. kroga Premier lige premagali Newcastle z 1:0. Tottenham je v drugem polčasu nadigral Manchester United (2:0).

Evropski prvaki tri dni po dramatični zmagi nad Sevillo v evropskem superpokalu v Pireju (6:5 po streljanju po 11 m; 1:1 po rednem delu) niso blesteli, a so vseeno osvojili tri točke. Na stadionu Etihad je odločil Julian Alvarez v 31. minuti. Phil Foden je z desne strani podal do Argentinca, ki je z natančnim strelom poslal žogo v levi zgornji kot. Vratar srak Nick Pope se je žoge dotaknil, a mu je ni uspelo odbiti. Erling Haaland je bil zelo neučinkovit. Norvežan