Čeh odličen, toda zlato je z rekordom SP-jev z zadnjim metom vzel Stahl

RTV Slovenija 21.08.2023  |  T. O., A. G.

Slovenska atletika se veseli novega velikega uspeha. Kristjan Čeh je na svetovnem prvenstvu znova osvojil medaljo v metu diska, po lanskem zlatu v Eugenu je bil v Budimpešti srebrn. V razburljivem finalu je bil boljši le Šved Daniel Stahl z 71,46 m.

Čeh je imel, tako kot Stahl, najboljši poskus v zadnji seriji, ko je z izidom 70,02 metra edinkrat na letošnjem prvenstvu presegel mejo 70 metrov. Gre za sedmo slovensko medaljo na svetovnih prvenstvih. Tretje mesto je osvojil evropski prvak, Litovec Mikolas Alekna, z 68,85 m. Stahl na začetku še zadržan Tako razburljivega finala v eni od tehničnih disciplin že dolgo nismo videli. Stahl, olimpijski prvak, je bil v prvih treh serijah še malce zadržan in zunaj mest,