Izjemni Kristjan Čeh do srebra na svetovnem prvenstvu v Budimpešti!

SiolNET 21.08.2023  |  A. T. K.

Slovenski metalec diska Kristjan Čeh je na svetovnem atletskem prvenstvu v Budimpešti osvojil naslov svetovnega podprvaka. Premoč je moral priznati le Švedu Danielu Stahlu, olimpijskemu prvaku iz Tokia, ki je orodje v zadnjem metu tekme zalučal preko 71 metrov (71,46 m) in postavil rekord prvenstev. Uspešen dan je tudi za slovensko rekorderko v skoku s palico Tino Šutej, ki je napredovala v finale (sreda ob 19.30), dan pa bo čimprej skušala pozabiti atletinja Agata Zupin, ki je v teku na 400 m ovire

Kristjan Čeh je bil pred finalno serijo drugi, potem pa v predzadnjem metu tekmovanja prevzel vodstvo, a ne za dolgo. Švedski zvezdnik Daniel Stahl, olimpijski zmagovalec iz Tokia, je bil enostavno močnejši. Orodje je v zadnjem metu tekme zalučal preko 71 metrov (71,46 m), postavil rekord prvenstev in osvojil naslov svetovnega prvaka. Čeh je bil še vedno odličen drugi, tretje mesto pa je zasedel Litovec Mykolas Alekna (68,85 m), lanski evropski prvak, svetovni