Horvat v polfinale, Mišmaš Zrimšek v finale, Ratej razočarana

RTV Slovenija 23.08.2023  |  M. R., M. L.

Peti dan svetovnega prvenstva v atletiki v Budimpešti je bil zelo zanimiv tudi za Slovence. Anita Horvat, ki ima velike načrte na 800 metrov, se je dopoldne kljub nekaj težavam uvrstila v polfinale. V svoji skupini je zasedla tretje mesto s časom 2:00,06.

Anita Horvat je v 1. krogu teka na 800 metrov nastopila v peti izmed sedmih skupin. Potem ko je večino časa tekla na četrtem mestu, je bila 100 metrov pred ciljem še na petem mestu, z izjemnim finišem pa je nato prehitela dve tekmici in se neposredno uvrstila v petkov polfinale (ob 20.25). Napredovale so namreč tri najhitrejše tekačice iz vsake skupine in še tri po času. Pred njo sta v cilj pritekli Američanka Nia Akins (1:59,19) in Britanka Jemma Reekie (1:59,71).