Tina Šutej tik za stopničkami, Maruša Mišmaš Zrimšek nadaljuje izjemen niz

SiolNET 23.08.2023  |  Pe. M., Š. L.

Tina Šutej je na svetovnem prvenstvu v Budimpešti v skoku s palico osvojila četrto mesto. Slovenska rekorderka je preskočila 4,80 metra in s tem postavila slovenski rekord na prostem, ki je do zdaj znašal 4,76 m, a na koncu v izjemni konkurenci tudi to ni bilo dovolj za odličje. Maruša Mišmaš Zrimšek se je na 3000 metrov z zaprekami uvrstila v finale, Anita Horvat je že dopoldne uspešno opravila kvalifikacije teka na 800 metrov in se kot tretja iz svoje skupine uvrstila v petkov polfinale. V kvalifikacijah

Sportal Tudi s tekom, polnim napak, zanesljivo v polfinale Sportal "Naredili bomo vse, da bo prav Kristjan ta, ki bo postavil nov svetovni rekord" Štiriintridesetletna slovenska rekorderka Tina Šutej je tako kot lani tudi letošnje svetovno prvenstvo končala na nehvaležnem četrtem mestu. Letos je še drugič postala evropska podprvakinja v dvorani, tokrat pa je bila znova zelo blizu svojemu prvemu odličju na SP na prostem. Štiriintridesetletna Slovenka je prva skakala