Slovenska stotica za uvod, a opozorilo, da obramba še šepa

RTV Slovenija 26.08.2023  |  T. O.

Slovenska košarkarska reprezentanca je svetovno prvenstvo odprla s pričakovano zmago nad Venezuelo (100:85), a 51 dobljenih točk v prvem polčasu ji res ne more biti v ponos. Luka Dončić je dosegel 37 točk, Mike Tobey pa brez zgrešenega meta 21.

Izstopal je še učinek Klemna Prepeliča, ki je 18 točkam dodal šest skokov. Slovenija je bila zelo natančna pri metu za dve točki (22/28), krepko boljša je bila tudi v skoku (39:23). Obramba, ki je bila šibka točka že na pripravljalnih tekmah, je v prvem polčasu zelo šepala, kar bo treba v nadaljevanju, ko prihajajo močnejši tekmeci (najprej v ponedeljek Gruzija), nujno popraviti. 33 točk Venezuele v desetih minutah Po prvi četrtini je Slovenija (začetna peterka