Slovenci v boj za četrtfinale z Avstralci in Nemci

RTV Slovenija 29.08.2023  |  M. L.

Nemški košarkarji so dobili še tretjo tekmo v skupini E letošnjega SP-ja na Okinavi. Izbrano vrsto Finske so premagali s 101:75. Iz skupine, ki se križa s slovensko, po zmagi nad Japonsko napreduje tudi Avstralija (109:89).

Finci so držali priključek le do uvoda druge četrtine, ko so po trojki Sasuja Salina povedli s 25:21, nato pa so Nemci z delnim izidom 18:2 popolnoma prevzeli pobudo na parketu in vodstva niso izpustili več iz rok. V drugem polčasu so se na trenutke že poigravali s tekmecem, za najvišjo prednost na tekmi (29 točk) je z zabijanjem poskrbel Moritz Wagner (87:58). Do zadnje sirene so mirno nadzirali potek tekme, nemško stotico je s trojko dosegel in presegel Wagner,