V slovenski skupini prva zmaga Špancem

SiolNET 29.08.2023  |  Pe. M., STA

Drugi dan evropskega prvenstva za odbojkarje se je začelo tudi v slovenski skupini B. Sogostiteljica prvenstva Bolgarija je v Varni izgubila s Španijo z 1:3 v nizih. Slovenski odbojkarji bodo branjenje srebra in napad na prvo mesto v skupini začeli v sredo ob 16.30 proti Ukrajini. V skupini D v Tel Avivu pa so Izraelci ugnali Grke s 3:2.

Sportal Branilci naslova brez težav premagali Belgijce, v glavnih vlogah še naprej tudi Slovenci Na veselje domačih navijačev v Tel Avivu so Izraelci zanesljivo dobili prvi niz, a je tesen drugi pripadel Grkom. Te so dobili tudi naslednjega, vendar se gostitelji niso predali in izid poravnalni na 2:2, nato pa dobili še zadnjega za zmago. Španci so brez pretiranih težav dobili uvodna niza, preden so se prebudili domačini in znižali zaostanek. Vseeno so bili španski