Arsenal si je privoščil Man Utd v izdihljajih srečanja

SiolNET 01.09.2023  |  M. P., Š. L.

Nogometaši Arsenala so v enem največjih otoških derbijev premagali Manchester United (3:1), zmagovita zadetka pa sta bila dosežena globoko v sodnikovem podaljšku. V vodstvu ostaja "stoodstotni" Manchester City, ki je v soboto s 5:1 odpravil Fulham. Do visoke zmage je prišel tudi Tottenham, še drugič pa je brez točk ostal Chelsea. Še slabše se je sezona začela za Newcastle, ki je klonil še tretjič, tokrat je bil s 3:1 boljši Brighton.

Sportal Haalandu se kaj takšnega še ni zgodilo, Liverpool vstal od mrtvih Manchester City je za četrto zmago sezone na domačem Etihadu za zmago s 5:1 v 31. minuti v vodstvo popeljal Julian Alvarez. Fulham je na drugi strani ekspresno odgovoril že po dveh minutah, ko je na 1:1 izid poravnal Tim Ream. A še pred koncem prvega polčasa, globoko v sodnikovem dodatku, so aktualni prvaki znova povedli, ko je bil natančen Nathan Ake, v drugem polčasu pa je s tremi zadetki –