Srbski odbojkarji s 3:0 v četrtfinale, kjer bo tekmec Poljska

RTV Slovenija 10.09.2023  |  T. O.

Na evropskem prvenstvu v odbojki je Srbija v Bariju s 3:0 premagala Češko in bo v četrtfinalu igrala proti Poljski. S 14 točkami je bil najučinkovitejši korektor Aleksandar Atanasijević, Pavle Perić jih je dodal 12.

Slovenija je v soboto s 3:2 ugnala Turčijo, v ponedeljek bo v četrtfinalu ob 16.30 igrala proti Ukrajini. Prenos bo na TV SLO 2. Srbi, varovanci Igorja Kolakovića, nekdanjega trenerja ACH Volleyja, so imeli nadzor nad rezultatom od začetka do konca tekme. Prvi niz so dobili prepričljivo, še najbolj pa je bil izenačen drugi niz, v katerem so jim Čehi ves čas dihali za ovratnik. A prehiteti jim jih ni uspelo, prav tako pa tekmecev niso resno ogrožali niti v tretjem.