Znani so vsi četrtfinalisti

SiolNET 10.09.2023  |  Pe. M.

Znana sta še zadnja četrtfinalista odbojkarskega evropskega prvenstva. Sloveniji, Ukrajini, Italiji, Nizozemski, Franciji in Romuniji sta se pridružili favorizirani Srbija in Poljska. Srbi so s 3:0 (21, 24, 21) premagali Čehe, Poljaki pa so imeli kar nekaj težav z Belgijci, na koncu so jih premagali s 3:1 (16, 17, –23, 22). Srbi in Poljaki bodo tekmeci v torkovem četrtfinalu. Zmagovalec se bo v polfinalu pomeril z zmagovalcem dvoboja med Slovenci in Ukrajinci, ki bo v ponedeljek ob 16.30.

Sportal Gheorghe Cretu po zmagovitem trilerju čestital tudi tekmecem #video Evropsko prvenstvo v odbojki (28. avgust–16. september 2023) Osmina finala Nedelja, 10. september Srbski odbojkarji so na tekmi osmine finala potrdili vlogo favorita proti Čehom, zmagali so brez izgubljenega niza. Varovanci Igorja Kolakovića, nekdanjega trenerja ACH Volleyja, so imeli nadzor nad rezultatom od začetka do konca tekme. Prvi niz so dobili prepričljivo, še najbolj pa je bil