Zadetek Čopa in izjemne obrambe Berzelaka za veliko točko proti Španiji

RTV Slovenija 06.10.2023  |  A. G.

Slovenska reprezentanca v futsalu je v Tivoliju na tretji tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2024 iztržila veliko točko proti favorizirani Španiji (1:1). Slovenci se bodo z istim tekmecem merili še v torek ob 20.00 v Jaenu.

Slovenci so na tekmi z nespornimi favoriti skupine pokazali imenitno predstavo. Pred dvobojema s Španci so jim želeli odščipniti vsaj točko, kar jim je v Tivoliju tudi uspelo, čeprav so imeli gostje terensko premoč. Adolfo kronal premoč Špancev Španija je pričakovano bolje začela. Že v prvi minuti je Catela zadel vratnico, v deveti minuti pa je Adolfo zatresel mrežo po podaji razpoloženega Catele. V 11. minuti je imel Luka Čop lepo priložnost za Slovenijo, ko je