Real obžaluje avtogol, Barco rešil 17-letnik. Girona misli resno.

SiolNET 21.10.2023  |  M. P., STA

Real Madrid je v devetem krogu la lige gostoval v Sevilli in osvojil le točko (1:1). Usoden je bil avtogol Davida Alabe. Atletico Madrid je v večerni sobotni tekmi zmagal v Vigu 3:0 in ob tekmi zaostanka ujel priključek z vrhom razpredelnice. Da Girona ni po naključju na drugem mestu (z enakim številom točk kot vodilni Real), je dokazala z zmago nad Almerio s 5:2. Dva gola je zabil Artem Dovbik. S točko zaostanka je tretja Barcelona, ki je z 1:0 premagala Athletic Bilbao.

Sportal Yamal se je ob točki Barce vpisal v zgodovino, Atletico do zmage z bele pike Izid 1:1 med Sevillo in Realom Madridom je bil najbolj pravičen glede na prikazano na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan. Gostitelji so povedli z avtogolom Davida Alabe v 74. minuti, gostje pa so izenačili štiri minute kasneje, ko je bil z glavo natančen Dani Carvajal. Antoine Griezmann Foto: Reuters Atletico Madrid je suvereno osvojil nove tri točke. Delo mu je precej olajšal vratar