Po trojnem VAR-u in spornem zadetku prvi poraz Arsenala; United do zmage v 91. minuti

RTV Slovenija 04.11.2023  |  M. R.

Nogometaši Arsenala so v 11. krogu Premier lige doživeli prvi poraz. Newcastle jih je na sobotni večerni tekmi premagal z 1:0. Na St. James' Parku je bil edini strelec Anthony Gordon v 64. minuti, zadetek pa bo še nekaj časa buril duhove.

V videosobi z VAR-om so namreč več kot štiri minute pregledovali kar tri stvari, preden so gol priznali – ali žoga ni šla v avt, domnevni prekršek in domnevni prepovedan položaj. Trener Arsenala Mikel Arteta je priznanje zadetka označil za "sramoto". Po mnenju trenerja Newcastla Eddieja Howa pa je bil gol dosežen na pravilen način. Gordon je sicer mrežo zatresel iz bližine po predložku Joeja Willocka (žogo je poskušal zadržati v igri blizu kotne zastavice) in