Chelsea v nori tekmi pokopal Tottenham, na vrhu zdaj City

SiolNET 04.11.2023  |  R. P., M. P., Š. L., STA

V velikem derbiju 11. kroga angleške lige sta se v ponedeljek v Londonu spopadla Tottenham in Chelsea, divjo tekmo pa so s 3:1 dobili gostje. Tottenham je tako prvo mesto na lestvici prepustil Manchester Cityju, ki je v nedeljo napolnil mrežo Bournemoutha (6:1). V nedeljo je Liverpool na gostovanju pri Lutonu, ki se je poleti pripravljal na naporno sezono tudi v Sloveniji in bil navdušen nad pogoji na sončni strani Alp, iztržil še točko. Do nje je prišel z zadetkom Luisa Diaza, ki po ugrabitvi očeta v

Angleško prvenstvo, 10. krog Sportal Londonski derbi usoden za Arsenal, Man Utd znova razočaral navijače Tottenham je odlično vstopil v sezono in v desetih krogih osvojil 26 točk, danes pa je proti Chelseaju doživel boleč poraz in zdrsnil z vrha prvenstvene lestvice. Do zdaj neprepričljivi Chelsea se je po visoki zmagi povzpel na deseto mesto. Prvi polčas londonskega derbija je bil divji, Tottenham je v vodstvo prišel že v šesti minuti, ko je za 1:0 zadel Dejan