Golden State po odličnem startu v sezono padel pod 50-odstotni izkupiček

RTV Slovenija 17.11.2023  |  R. K.

Brez poškodovanega Stephena Curryja in kaznovanega Draymonda Greena košarkarji Golden Stata niso bili kos Oklahomi, ki je v San Franciscu slavila zmago s 128:109 in Bojevnikom prizadejala peti poraz zapored.

Isaiah Joe je zadel vseh sedem metov za tri točke in tekmo končal z rekordom kariere (23). Še točko več je prispeval motor ekipe Shai Gilgeous-Alexander. Z 19 točkami se je izkazal Josh Giddey, novinec Chet Holmgren pa je s 13 točkami in 10 skoki vknjižil četrti dvojni dvojček. Oklahoma, ki ima izkupiček 8:4, je prvo četrtino dobila z 39:24. Gostitelji so se ob koncu tretje četrtine približali zgolj na točko zaostanka, a je nato tekmec spet pobegnil na dvomestno