Kopitar poskrbel za zmagoviti gol proti Floridi

RTV Slovenija 17.11.2023  |  R. K.

Hokejisti Los Angelesa so po dveh porazih pred svojimi navijači premagali lansko finalistko Stanleyjevega pokala Florido z 2:1. Anže Kopitar je dosegel osmi gol v sezoni in 401. v karieri.

Kapetan Kraljev je z močnim strelom izkoristil številčno premoč v 34. minuti in svojo ekipo popeljal v vodstvo z 2:0. Za 36-letnega Kopitarja je bil to osmi gol v sezoni, skupno pa 15. točka na 15 tekmah. Več točk sta v moštvu iz Kalifornije to sezono zbrala le Kevin Fiala in Adrian Kempe (16). Pred tem je že v 80. sekundi Los Angeles povedel z zadetkom Fiale. Los Angeles je tako v svoji dvorani prekinil niz treh porazov. V Staples Centru so Kralji zbrali le sedem