Samar s soigralci nemočen, Partizan dobil 100 točk

SiolNET 23.11.2023  |  Š. L.

Berlinska Alba z Žigo Samarjem je v desetem krogu evrolige zabeležila še deveti poraz. Najslabša ekipa lige je v četrtek s 75:99 klonila proti vodilnemu Real Madridu, ki je še pri stoodstotnem izkupičku. Še pred tem je Barcelona z 92:90 slavila na gostovanju pri Maccabiju, ki domače tekme igra v dvorani Aleksandra Nikolića v Beogradu.

Evroliga, 9. krog Sportal Tudi v osmem poskusu brez uspeha Berlinska Alba tudi po svoji deseti tekmi v najmočnejšem evropskem tekmovanju ostaja pri eni zmagi. Real Madrid je bil pred domačimi navijači zanesljivo boljši (99:75), potem ko je že v prvi četrtini, ki jo je dobil s 27:17, nakazal potek srečanja. Slovenski reprezentant Žiga Samar je na igrišču preživel slabih 19 minut, v katerih je dosegel osem točk (2/5 za 2, 1/2 za tri, 1/2 prosti meti), kar je največ v