Anthony Gordon z novim golom izzval tudi selektorja Southgata

RTV Slovenija 02.12.2023  |  T. O.

Dvoboj angleškega nogometnega prvenstva med Newcastlom in Manchester Unitedom (1:0) je na St. James Parku odločil Anthony Gordon z zadetkom v 56. minuti. Podajalec je bil Kieran Trippier.

22-letni Gordon je na zadnjih štirih domačih tekmah Newcastla v Premier ligi dosegel štiri gole in eno podajo, in ni jih malo, ki menijo, da bi ga moral selektor Gareth Southgate vpoklicati v angleško reprezentanco. Newcastle je imel premoč, v strelih je bilo 22:8 (v okvir vrat 4:1). Rdeči vragi so v angleškem prvenstvu prejeli prvi zadetek po 334 minutah oziroma po oktobrski tekmi proti Manchester Cityju. Zmaga je imela za Newcastle vseeno grenak priokus, saj je